Jaké je nejlepší krmivo do akvárií?

Vlastníte nebo chystáte se pořídit akvárium, ale tápete, jaké pořídit vašim rybičkám krmivo? Tady je několik rad ohledně krmiva do akvárií.

Existuje samozřejmě mnoho druhů krmiva pro akvarijní rybičky, vybírat můžete mezi suchým krmivem, rostlinným krmivem či živou potravou. Ideálním základem ve výživě rybiček jsou suchá krmiva. Pokud tedy budete vašim rybičkám dodávat kvalitní suché krmivo, měli byste předejít zdravotním potížím. Oproti jiným krmivům totiž máte jistotu, že suché krmivo není původcem parazitů, bakterií a dalších onemocnění. Suché krmivo se prodává v několika formách, a to buď v podobě vloček, granulí, tablet nebo prášku. Každý druh suchého krmiva má jiné dávkování, takže je důležité si pořádně nastudovat, kolik potravy do akvária sypat, abyste zbytečně rybičky nepřekrmovali!

Dalším druhem potravy pro rybičky je živá potrava, tedy například larvy či červi. V tomto případě se doporučuje zakupovat živou potravu v obchodech, při odlovu v přírodě totiž hrozí, že byste si mohli do akvária zanést parazity. Býložravé ryby je možné krmit rostlinným krmivem, například řasami.

Při volbě, jakým krmivem budete vaše rybičky krmit, je důležité myslet na to, že ne všechny typy krmiv jsou vhodné pro všechny druhy ryb. Pokud vlastníte rostlinožravé rybky, dodávejte jim rostlinné krmivo doplněné suchým krmivem. U masožravých ryb je zase potřeba dodávat živou potravu. Všežravým rybičkám postačí jako základ kvalitní suchá krmiva, přičemž se doporučuje zpestřit krmení jak rostlinou, tak živou potravou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Akvaristika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *