Jak vychovat ve společném akváriu mláďata Pavích oček?

“Vychovat“ mláďata Pavích oček ve společném akváriu je velmi těžké. Zvláště proto, že pro okolní rybky jsou malá mláďata opravdovou pochoutkou, která se jen tak v akváriu nenajde. Ovšem i samotní rodiče, tedy Paví očka, svoje potomky rádi pojídají, a proto je důležité dodržet několik zásad, která vám jistě pomohou.

Zpočátku nepočítejte s tím, že z celého vrhu vám do dospělosti dorostou všechna mláďata. Před tím, než se narodí, zakupte ve zverimexu speciální krmivo pro mláďata. Jedná se o podobné krmivo, které běžně dáváte svým rybičkám, ovšem má speciální složení, které je uzpůsobeno tělům malých rybiček a ještě má malý rozměr, takže jeho přijímání je pro malé rybky lehčí. Samozřejmě, že by mohli přijímat i standardní vločkové krmivo, ovšem muselo by být rozdrceno opravdu na malé vločičky, aby takovéto vločky mohli malé rybky pozřít.

Dále počítejte s tím, že budete muset více osadit vaše akvárium květinami, aby se mohli nově narozená Paví očka okamžitě schovat v porostu živých květin a spokojeně růst. Velmi dobré květiny na tyto účely jsou ty, které mají tvrdé lupeny. Dejte hned vedle sebe dvě takovéto květiny a v blízkosti ní nějakou dlouho-lupenatou, která se neustále hýbe v proudu vody. Tato květina bude mít za úkol maskovat pohyb malých Pavích oček, aby další ryby nezaregistrovali jejich pohyb a nechtěli je ihned ulovit. Chov malých Pavích oček v 54l společném akváriu je velmi složitý, a proto doporučuji mít akvárium alespoň sto litrové.

Existuje tedy jedno prosté pravidlo, a to čím více skrýší budete mít v akváriu, tím je větší šance, že se nějaké malé Paví očko dožije dospělosti.

Příspěvek byl publikován v rubrice Akvaristika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *