Čím je dobré přikrmovat akvarijní rybičky?

Na úvod uklidním veškeré akvaristy, kteří krmí rybičky pouze vločkovým krmivem. Ano, vločkové krmivo akvarijním rybičkám bohatě stačí. Mají tam veškeré potřebné vitamíny a minerály, které potřebují pro svoje zdraví a růst. Ovšem i člověk si občas dá něco, co ještě nikdy v životě neměl. Ne proto, že by měl hlad, ale proto, aby si pochutnal. Obdobně to funguje i u zvířat, tedy i u akvarijních rybiček.

Akvarijní rybičky milují patentky, a to jak v zmrzlé podobě, tak i v sušené a ovšem nejvíce v živé podobě. Živé patentky jsou mláďata (larvy) komárů, které jsou zvyklé až do své dospělosti být ve vodě. Tato forma patentek má jednu obrovskou výhodu, a to tu, že si s nimi mohou rybky hrát. Loví je a tím si užívají náznak svobody, kde by i ve volné přírodě musely plavat a svou potravu si chytit. Ovšem je jedno, jakou formu zvolíte, pochutnají si na každé.

Ancistrusy je dobré přikrmovat lístky salátu, či špenátem. Ovšem pamatujte na jedno! Tyto pochutiny musíte před vhozením do akvária opláchnout a spařit. Poté musíte hlídat, aby tyto lístky snědli, protože kdyby tam zůstaly nedojedené zbytky, pak by mohlo dojít k jejich hnití a tím i k ohrožení zdravý ostatních akvarijních rybek.

Dále někdo masožravým rybkám shání v říčkách potěr. Tento divoký rybí potěr akvarijním rybkám chutná, ale nikdo vám nemůže zaručit, že si tímto přikrmováním nemůžete donést nějakou nemoc do celého akvária. Proto s takovým přikrmováním bych jednal opatrně. Stejně tak s podáváním much, brouků, apod. Ano, tyto pochutiny rybkám jedou, ale je zde nebezpečí virové nákazy.

Přikrmujte svoje akvarijní rybičky a dopřejte jim alespoň trochu radosti. Jistě si jí zaslouží.

Příspěvek byl publikován v rubrice Akvaristika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *